BESLENME HİZMETLERİ

Osmanbey, Yenişehir ve Eyyübiye Yerleşkelerinde bulunan öğrenci ve personelimiz için yaklaşık altı bin kişilik kapasiteye sahip yemekhaneler bulunmaktadır. Ayrıca değişik noktalarda bulunan yemekhanelerde, talep eden tüm öğrenci ve personele öğle yemeği servisi verilmektedir.Osmanbey Yerleşkesi’nde bulunan beş bin kişilik merkezi kafeterya, Yenişehir ve Eyyübiye Yerleşkelerinde bulunan merkezi kafeteryalar modern ortamı, kaliteli ve temiz hizmet anlayışıyla öğrencilerimizin gözde mekanlarıdır. 

Yetişkin bir erkek bireyin günlük enerji ihtiyacı 2200–2500 kalori, bayan bireyin günlük enerji ihtiyacı 1800-2000 kaloridir. Bu gereksinimin 1/5 ini kahvaltıdan, 2/5 ini öğle yemeğinden, 2/5 ini akşam yemeğinden karşılanması gerekmektedir. Yukarıdaki enerji değerleri porsiyona göre değişiklik gösterir.

Akademik ve İdari personel ile öğrencilerin öğle yemeği 1 Ana yemek seçmeli olmak üzere beş çeşit yemekten oluşan tek mönü şeklinde hazırlanmaktadır. Aynı mönü değişik ve yüksekokul yemekhanelerinde servise sunulmaktadır.Öğle yemeği mönüleri mevsime göre kalori ihtiyacı hesaplanarak Üniversitemiz diyetisyeni denetiminde düzenlenip aylık olarak Web sayfamızda ilan edilmektedir. 

2014-Yılı Başından itibaren yemekhanelerimiz otomasyon sistemine geçmiş olup, Osmanbey, Yenişehir ve Eyyübiye yemekhanelinde bulunan Para Yükleme Makinaları (Kiosk) ile en az bir gün sonraya olmak üzere, yemek rezervasyonları yapılabilmektedir. Ayrıca SKS Daire Başkanlığı web sitemizden Online Rezervasyon da yapıiabilmektedir. 

Yemek ücretleri fiyatları üniversitemizin Yönetim Kurulu kararı gereğince öğrenci ve ek göstergelere göre belirlenmektedir.


Öğrenci ve Personellerimizin yemekleri Daire Başkanlığımızın Osmanbey yerleşkesinde bulunan kendi mutfağında ve yine kendi personellerimiz tarafından, en kaliteli ve taze gıda ürünleri satın alınarak yapılmaktadır.

2015 Yılından itibaren tüm yemekhanelerimiz kalite standartları da göz önünde bulundurularak modern yemekhanelere dönüştürülmüştür. Tabldotla verilen yemekler bu tarihten sonra Porselen tabaklarda ve kaselerde verilmeye başlanmış, masalar örtülerle kaplanmış, yemeklerin çeşitliliği arttırılmış, sürahiyle masalara konulan sular kaldırılmış ve yine bu dönemde hazır su verilmeye başlanmıştır. Mutfağımız ve Yemekhanelerimizde temizlik ve hijyen kuralları titizlikle  uygulanmaya başlanmıştır.

Hem kafeterya hem de Yemekhane olarak kullanılan Eyyübiye Yemekhanemiz kafeteryadan bakım ve onarım yapılarak ayrılmış ve modern hale getirilmiş, 80 kişilik öğrenci kapasitesi 300-400 öğrencimize öğlen yemeği verilecek hale getirilmiştir. Yenişehir Yemekhanemizde öğrencilerimizle idari personelimizi ayıran paravan kaldırılmış  daha  geniş, kullanışlı ve modern hale getirilmiştir. Ayrıca tüm yemekhanelerimize salon tipi klimalar konulmuş, ısıtma ve soğutma sistemleri yenilenmiştir.

Personellerimizden gelen istekler doğrultusunda yemekhanelerimizdeki  Akademik ve İdari Personel ayrımı kaldırılmıştır. Yine rezervasyon yaptığı yemekhane dışında farklı yemekhanelerimizde yemek yemek zorunda kalan personel ve öğrencilerimizden kesilen fark ücreti bu dönemde kaldırılmıştır.

Öğrencilerimizden gelen istekler de göz önünde bulundurularak öğrencilerimizin zaman kaybını önlemek gayesiyle ders aralarında bile yemek rezervasyonlarını yapabilecekleri ve Osmanbey yerleşkesinde sadece Osmanbey merkezi yemekhanemizde bulunan kiosklardan 4 tane daha alınarak fakülte binalarımıza kurulmuş, öğrencilerimizin kullanımına ve hizmetine sunulmuştur.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Osmanbeye taşınmasından dolayı orada öğrenim gören Tıp Fakültesi öğrencilerimizin yemek ihtiyacını karşılamak için, Tıp Fakültesi binasında yaklaşık 200-300 öğrenci kapasiteli yeni bir öğrenci yemekhanesi daha 2016 yılında açılmıştır.

2016 yılında Osmanbey merkezi kafeteryada atıl durumda bulunan Mavi Salon, Üniversitemizde düzenlenen toplantı ve konferanslara katılan Misafirlerimizin yemek ihtiyacını karşılamak üzere 300 kişi kapasiteli Misafir Yemekhanesi olarak hizmete açılmıştır.

Yemekhanelerimizde kullanılan makine teçhizat ve araç gereçler yenilenmiş, kapasiteleri arttırılmış modern mutfaklar haline getirilmiştir.

SKS Daire başkanlığımız olarak Üniversitemiz mutfağını kendi evimizin mutfağı olarak gördüğümüzü, tüm personel ve öğrencilerimizi de bu mutfaktan yemek yiyen ailemiz olarak kabul ettiğimizi, başkanlığımızın tüm personellerinin de sizlerin memnuniyetini sağlamak ve daha iyi hizmet vermek için canla başla çalıştıklarının bilinmesini isteriz…
YEMEKHANELERİMİZ

OSMANBEY YEMEKHANESİYENİŞEHİR PERSONEL YEMEKHANESİ

EYYUBİYE ÖĞRENCİ YEMEKHANESİEYYUBİYE PERSONEL YEMEKHANESİ


TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİ YEMEKHANESİ